چگونه درختان چنار را جابجا کنیم؟

جابجایی درخت چنار از جمله خدمات ارائه شده در شرکت ایران کاملیا بوده به طوری که شما با استفاده از کادر مجرب و ابزارآلات پیشرفته این شرکت بدون صرف زمان اضافه و به راحتی می توانید درختان چنار را جابجا کنید. حال برای اطلاع از اهمیت جابجایی درخت چنار و همچنین چگونگی جابجایی آن بهتر است در ادامه در با ما همراه باشید.

اهمیت جابجایی درخت چنار

در سال های اخیر مشاهده می شود که برای قطع درخت یا صدمه زدن به درخت جرایم سنگینی در نظر گرفته شده که با وجود این امر طبیعتا جهت جابجا کردن درختان خدمات تخصصی انجام می پذیرد تا افراد بتوانند با کمک گرفتن از شرکت های جابجایی، به راحتی این موجود زنده که فواید فراوانی برای زندگی انسانها دارد را برای ادامه حیات نجات دهند. به طور کلی باید دقت کنید که مهمترین علل و اهمیت جابجایی درخت های مختلف چون درخت چنار، کمک به حفظ محیط زیست می باشد. در بسیاری از مواقع پیش آمده است که درختی بر سر راه شما قرار گرفته و رفت و آمد شما به پارکینگ منزل محل کار یا دیگر مکان ها را دچار مشکل کند و از طرفی با وجود اینکه جرایم سنگینی برای قتل و صدمه به این درخت وجود دارد لازم است اقدام به جابجایی درخت شود.

 

جابجایی درخت پنار

 

باید و نبایدهای انتقال درخت چنار

با توجه به اهمیت انتقال درختان، هنگامی که شما قصد انتقال و جابجایی درخت ‌چنار را داشتید طبیعتاً لازم است که به باید و نباید های انتقال این درختان دقت کنید. اگرچه به طور کلی جابجایی و انتقال درختان کاری دشوار و هزینه ‌بر است اما در بسیاری از مواقع فرد مجبور به جابجایی آن می شود. در خصوص جابجایی درخت چنار باید دقت کنید این درختان که رشد زیادی دارند و ارتفاع آنها نیز تا حدود ۲۰ متر می‌ باشد و ظاهری زیبا و هرمی شکل با برگ های درشت و پنجه ای داشته به دلیل گستره تاج و سایه اندازی زیاد معمولا از آن در حواشی خیابان های عریض و فضاهای باز استفاده می شود، با این حال در می یابیم که درخت چنار ریشه های عمیق و گسترده ای نیز دارد و چنانچه شما بخواهید اقدام به جابجایی این درخت کنید اگر محدودیت زمانی نداشتید برای کاهش ریسک جابجایی بهتر است قبل از انتقال حدود ۶ ماه تا ۲ سال اقدام به هرس ریشه کنید، زیرا در این صورت مشکلات کمتری برای درخت مورد نظر شما پیش خواهد آمد اما اگر بخواهید بدون این اقدام درخت چنار را جابجا کنید ممکن است صدمات جدی به درخت وارد شود.

بهترین زمان برای جابجایی درخت چنار

از جمله نکات مهم در جابجایی درخت چنار توجه به زمان مناسب برای این کار می باشد و دقت کنید که اگرچه در هر فصلی می توان این جابجایی را انجام داد اما برای اینکه به بالاترین درصد زنده ماندن درخت برسیم بهتر است از فصول مشخصی جهت این جابجایی استفاده شود. مثلا در خصوص درخت چنار و دیگر درختان خزان پذیر چون نارون، صنوبر و اقاقیا بهتر است جابجایی پس از خزان کامل درخت و در زمستان انجام شود زیرا در این موقع خاک اطراف ریشه یخ زده و سفت شده و راحت ‌تر می ‌توان جابجایی را انجام داد. همچنین قبل از ابتدای بهار قبل از اینکه درخت چنار شروع به جوانه زدن کند بهترین زمان برای اقدام به جابجایی درخت چنار می باشد.

 

بهترین زمان جابجایی درخت

 

ابزارهای مورد نیاز برای جابجایی درخت چنار

از دیگر باید هایی که در خصوص جابجایی درخت چنار باید با آن دقت شود استفاده از ابزارهای مناسب می باشد به طوری که اگر شما از شرکت ایران کاملیا در این خصوص کمک بگیرید با وجود کادر مجرب و ابزار پیشرفته ای که دارد شما را در این زمینه یاری خواهند رساند. دقت داشته باشید که بکارگیری ابزار بسته به موقعیت درخت و روش انتقال و سایز آن متفاوت می باشد اما به طور کلی از جمله ابزارهای احتمالی که برای این امر مهم نیاز است، می ‌توان به بیل باغبانی، بیل لب صاف، اره دستی، اره ‌موتوری، توری سیمی، طناب کنفی، تخته چوب و غیره اشاره کرد. همچنین از آنجایی که درختان چنار معمولا سایز بزرگ دارند برای جابجایی و انتقال آن باید از ماشین هایی چون جرثقیل یا کامیون کفی استفاده شود.

شرایط محیطی برای انتقال درخت چنار

دیگر نکته ای که در هنگام جابجایی درخت چنار باید به آن دقت شود شرایط محل جدید بعد از جابجایی می باشد. دقت کنید محل جدید باید دارای خاک غنی و حاصلخیز با زهکشی مناسب بوده و همچنین فضای کافی برای گسترش تاج درخت چنار داشته باشد زیرا همانطور که گفته شد این درخت در دسته درخت های با تاج زیاد قرار گرفته با این حال اگر بخواهید از این درخت در محل ها و حواشی معابر که فضای کافی برای گسترش ریشه و تاج درخت ندارد استفاده کنید روشی نادرست خواهد بود.

 

شرکت جابجایی درخت

 

بهترین روش برای جابجایی درختان چنار

در خصوص بهترین روش برای جابجایی درخت چنار دقت کنید که در ابتدا بهتر است تاج درخت هرس شده زیرا در صورتی که درخت چنار هرس نشود مرتفع و سنگین بوده و در انتقال آن دچار مشکل خواهید شد. دقت کنید که پس از هرس تاج برای تامین رطوبت خاک در این حفاری بهتر است چند روز قبل از اجرای عملیات شروع به آب دادن درخت کرده تا بستر خاک کاملا مرطوب شود. پس از این باید نخاله ها و خاک های اضافی را جمع آوری کرده تا تویی درخت در سطح بستر کاملا آشکار شود. در مرحله بعد باید قطر را اندازه گرفته و دایره ای به قطر متناسب با قطر تنه درخت چنار حفر کرده و اقدام به حفاری نمایید. پس از اتمام عملیات حفاری لازم است درخت چنار با ابزار اصولی در آورده شده و به محل آماده شده انتقال یابد.

برای دریافت خدمات و مشاوره از شرکت ایران کاملیا می توانید با شماره های 09365011604 و 09128353664 تماس بگیرید یا اینجا کلیلک کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها نیز می توانید اینجا کلیلک کنید. 

پرسش و پاسخ‌ها