محوطه سازی

امروزه یکی از مشکلات بزرگ شهر ها پدیده آلودگی هوا می باشد که یکی از بهترین راه ها برای مقابله با آلودگی طراحی محوطه سازی و به وجود آوردن لنداسکیپ با فضایی سبز برای پشت بام و اطراف ساختمان ها می باشد. این کار آلودگی هوا را جذب می کند و در نتیجه از خود اکسیژن تولید می کند. در محوطه سازی همیشه با گل و گیاهان مختلف سروکار داریم. گیاهان و گل هایی که در فضای سبز استفاده می شوند علاوه بر شرایط ژنیتیکی از دیگر شرایط مانند اکولوژی محیط هم تاثیر پذیر هستند: برای مثال حداقل دما، تغییرات درجه دما، بارندگی، رطوبت نسبی هوا، روزهای آفتابی و ابری و دیگر پدیده ها که باید به آنها دقت شود. استفاده از آبنما، آلاچیق ، استخر، برکه، رواق، باربیکیو و ... از قسمت های مهم محوطه سازی هستند که با توجه به مساحت زمین و خواست افراد طراحی وساخته می شوند. خیلی زمان های برای محوطه سازی نیاز است تا جابجایی درخت داشته باشید، شرکت ایران کاملیا با جدیدترین تجهیزات و دستگاه ها درختان را جابجا و منتقل می کنند تا درختان در حین جابجایی آسیب نبینند.

 

محوطه سازی

یکی از مهم ترین نکات طراحی و اجرای محوطه سازی ، آرایش گل و گیاهان در مکان مناسب به بهترین نحو می باشد که باید قبل از اجرا کردن در محوطه مورد نظر طراحی و مشخص بشوند. از دیگر نکات خصوصیات طراحی محوطه سازی به وجود آوردن فضایی جذاب و دلنشین برای استفاده کنندگان می باشد. طرح های متنوع و متناسب با ساختمان ها تاثیر بسیار زیادی در خوش نمایی و زیبایی ساختمان ها دارد.

 

محوطه سازی

 

طراحی محوطه سازی ویلا

در محوطه سازی ویلا باید علاوه یر زیبایی به ایمن و استاندراد بودن هم توجه کرد. طراحی محوطه سازی ویلا فقط کاشتن گیاهان نیست بلکه برای ایجاد فضایی جهت دور شدن از روزمرگی ها می باشد. همه افراد دوست دارند چندین ساعت به تماشای فضای سبز و گل ها بشینند و از قدم زدن در محوطه لذت ببرند. استفاده درست و مناسب از گل و گیاهان و ترکب آنها با یکدیگر سبب ایجاد منظره ای زیبا در محوطه ویلا می شود. برای زیبا سازی هرچه بیشتر محوطه ویلا می توان از استخر و یا آبنما هم استفاده کرد.

 

متریال و مصالح ساختمانی در محوطه سازی

امروزتولید مصالح ساختمانی متنوع و جدید رونق بسیاری دارد و با شناخت و انتخاب درست متریال برای محوطه سازی می توان باعث زیبایی محوطه موردنظر شد. در انتخاب مصالح باید شرایط جوی هم به خوبی در نظر گرفت. علاوه بر مصالحی که به شکل عمومی در ساختمان ها استفاده می شوند، قسمتی از مصالح هم به طور ویژه برای محوطه سازی استفاده می شوند که شناخت آنها کمک زیادی به طراحی محوطه سازی می کند.

 

کف سازی در محوطه سازی

یکی از تاثیرگذارترین قسمت ها در محوطه سازی، کف سازی می باشد. کف سازی قسمت سخت و مهم محوطه سازی است و نقش بسیار مهمی در تقسیم فضا، راهنمایی حرکت، زیبایی، القای حس و ... دارد. استفاده از متریال مناسب برای محوطه سازی در این قسمت برای حفظ، امنیت و استحکام و زیبایی اهمیت زیادی دارد.

 

محوطه سازی توسط ایران کاملیا

 

نورپردازی مناسب در محوطه سازی

در محوطه سازی نور همواره یکی از عناصر مهم به حساب می آید زیرا همه ی نقاط فضای سبز مانند در ورودی، استخرف آبشار، مجسمه، کلیه وسایل تزیینی و ... باید امکان روشنایی داشته باشند تا زیبایی واقعی آنها به چشم بیاید. نور مهم ترنی عامل در تعریف راه ها و تفکیک رنگ ها در شب مب یاشد و در نبود نورپردازی مناسب در شب طراحی محوطه سازی امری بی فایده می شود به همین علت نیاز به نور بسیار ضروری است. برای دریافت خدمات و مشاوره از شرکت ایران کاملیا می توانید با شماره های 09365011604 و 09128353664 تماس بگیرید یا اینجا کلیلک کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها نیز می توانید اینجا کلیلک کنید. 

پرسش و پاسخ‌ها