طراحی فضای سبز

خدمات طراحی فضای سبز باید به صورت اصولی انجام شود و در انجام این کار باید دقت و توجه خاصی داشت تا طراحی زیبا و چشم گیری را انجام دهید. فضای سبز می تواند جلوه خاصی به یک ساختمان یا یک محله بدهد پس باید با سلیقه کار را پیش برد تا نتیجه دلخواه حاصل شود. طراحی فضای سبز با توجه به تنوعی که در بخش های مختلف از جمله طراحی فضای سبز ویلا، طراحی روف گاردن، حیاط، پارک، مزرعه و... دارد، اصول خاص خود را داشته که رعایت کردن آن ها بسیار مهم است. اما در طراحی هر فضای سبزی برخی نکات اساسی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

تعادل، کنتراست و هارمونی در طراحی

برقراری تعادل و برابری میان اجزای طراحی که می تواند درخت، گل، آبنما، حوض و.... باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اندازه ها و مدل چیدمان آنها در برقراری کنتراست و هارمونی برای طراحی فضای سبز به شما کمک بسیار زیادی می کند. برای زیبا تر شدن محیط اگر چند گل دارید بهتر است نسبت به شکل ها، آن ها را در محیط بچینید و نظم دهید. زمین و ساختمان ها یا هر چیزی که در اطراف محیط مورد نظر شما باشد خیلی اهمیت دارد و باید همه عوامل را در نظر بگیرید تا در آخر یک فضای سبز زیبا داشته باشید. برای شروع کار یک نقشه تهیه کنید و تمام جزئیات را درون نقشه بکشید تا در هنگام اجرا با مشکل مواجه نشوید. قطعا شما برای طراحی زمانی محدود در اختیار دارید پس سعی کنید علاوه بر اینکه برای طراحی برنامه ریزی می کنید برای زمان هم برنامه ای داشته باشید تا عجله کردن کارتان را خراب نکند.

 

طراحی فضای سبز

 

تعادل رنگ ها و تصمیم گیری در طراحی فضای سبز

در طراحی فضای سبز رنگ ها خود به تنهایی جلوه خاصی به محیط می دهند و باید به خوبی با روانشناسی رنگ ها در ارتباط باشید تا بتوانید از رنگ های مناسبی در طراحی فضای سبز استفاده کنید. دانستن اینکه رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و... شما را به خود جلب کرده و رنگ های سرد مانند آبی، سبز و... کمتر جلب توجه می کنند. اگر طراح فرد خلاق و دارای مهارت باشد این توانایی را دارد که با ترکیب کردن رنگ های سرد و گرم یک اثر هنری بسیار زیبا خلق کند. در هنر و کار های هنری این امکان وجود دارد که با هزینه ای کم اثری بی نظیر به وجود آورید. فراموش نکنید برای انجام هر کدام از قسمت های طراحی با صاحب کار مشورت کنید و در آخر چیزی که او از شما خواسته است را تحویل دهید. پس از بررسی محیط، زمان و هزینه ها را به کارفرما اطلاع دهید تا او هم تصمیم گیری کند.

 

پل و آلاچیق

با استفاده از پل های کوچک و آلاچیق های دنج محیط طراحی را بسیار شیک کنید. اما استفاده از این وسایل در شرایطی است که محیط باز باشد و قابل استفاده باشند. آلاچیق در هر مکانی که باشد محبوبیت خاص خود را دارد. محافظت کردن آلاچیق از افراد در برابر باد، باران و آفتاب باعث به وجود آمدن این محبوبیت می شود. خود آلاچیق ها و پل ها هم به طراحی احتیاج دارند، داشتن یک رنگ و طرح متناسب با طراحی اطراف، بسیار حائز اهمیت است. اغلب برای رنگ این وسایل از رنگ های گرم کرم، قهوه ای استفاده می شود .

 

خدمات طراحی فضای سبز

 

نقش نور و چراغ ها در طراحی فضای سبز

علاوه بر اینکه فضای سبز باید در روز زیبایی چشم گیری داشته باشد احتیاج است که شب ها هم با استفاده از نور ها ترکیبی جذاب به وجود آوریم. نور هم مانند دیگر اجزای طراحی به تعادل نیاز دارد زیبایی چراغ ها و فانوس هایی که انتخاب می کنید باید اولین گزینه برای شما باشد. سپس رنگ های چراغ ها را متناسب با محیط و محل اجرای آن در نظر بگیرید و در جای خود قرار دهید. نور ها باید در محیط پخش باشند تا همه جای فضا را روشن کنند.

گاهی در طراحی فضای سبز نیاز به جابجایی درخت می باشد که شرکت ایران کاملیا با در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات و نیروی کار آموزش دیده جابجایی درختان را به عهده دارد. برای دریافت خدمات و مشاوره از شرکت ایران کاملیا می توانید با شماره های 09365011604 و 09128353664 تماس بگیرید یا اینجا کلیلک کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها نیز می توانید اینجا کلیلک کنید. 

پرسش و پاسخ‌ها